Dacia LPG

Wysoka jakość, przystępne ceny i ekonomiczne użytkowanie - któż z nas nie zwraca uwagi na właśnie takie cechy, szukając kolejnego samochodu? Właśnie dlatego z dumą oferujemy produkowane przez Dacia modele LPG, które łączą zarówno komfort i bezpieczeństwo, jak i niskie koszty eksploatacji i przystępne ceny. Zapoznaj się z ofertą tych popularnych samochodów i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, kupując jeden z modeli z fabryczną instalacją gazową. 

Gama Dacii

Znajdź samochód dla siebie

Dacia - fabryczna instalacja gazowa - dlaczego warto?

W ofercie Dacii - jednego z najpopularniejszych producentów atrakcyjnie wycenianych samochodów na europejskim rynku - nie mogło zabraknąć modeli napędzanych gazem propan-butan. Takie rozwiązanie pozwala na realne oszczędności podczas codziennej eksploatacji samochodu, przy zachowaniu dotychczasowego komfortu użytkowania. Niezależnie, czy porównuje się koszty eksploatacji samochodu zasilanego LPG do benzyny, czy do diesla, w całościowym ujęciu zawsze okazuje się to najtańszym rozwiązaniem. Dodatkowo silnik wyposażony w zasilanie gazem pozbawiony jest drogich i delikatnych elementów osprzętu silnika, który jest prosty w budowie, co pozwala na długą i spokojną eksploatację, a fabryczna instalacja gwarantuje pełną zgodność z zapotrzebowaniem jednostki napędowej, co chroni ją przed przedwczesnym zużyciem i awariami. 

Wielu klientów kupujących swoje samochody niedługo po zakupie decyduje się na montaż LPG, co może wiązać się z utratą gwarancji. Dlatego, jeśli myślisz o takim rozwiązaniu, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że oferowana instalacja gazowa jest montowana przez autoryzowanego przez markę Dacia instalatora, co oznacza, że samochody, które znajdziesz w naszej ofercie, objęte są pełną fabryczną gwarancją. Dacia z LPG to propozycja bez kompromisów!

Nowa Dacia na gaz - oszczędność i ekologia

Samochody Dacia z instalacją gazową mogą kojarzyć się głównie z tańszą eksploatacją. I choć bez wątpienia jest to jeden z powodów, dzięki którym oferowana przez Dacia fabryczna instalacja LPG wygląda atrakcyjnie, to nie jest to jedyna zaleta takiego rozwiązania. Pojazdy zasilane LPG emitują także znacznie niższe ilości trujących substancji, które wpływają nie tylko na nasz klimat, ale również na zdrowie każdego z nas. W spalinach samochodów zasilanych propan-butanem znajduje się mniej benzenu i węglowodorów aromatycznych, w porównaniu do samochodów jeżdżących na samej benzynie, co przekłada się na wyraźnie mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Podobnie rzecz się ma w przypadku emisji CO2, która średnio jest aż o 10% niższa w stosunku do spalania benzyny. Oba te parametry jeszcze bardziej przemawiają na korzyść LPG, gdy zestawi się je z jednostkami wysokoprężnymi. 

Samochód Dacia na gaz w Warszawie - zapoznaj się z naszą ofertą

Jeśli interesuje Cię nowy samochód Dacia z fabryczną instalacją gazową, to z pewnością ucieszy Cię nasza oferta. Znajdziesz tu bowiem wszystkie modele tego producenta, które zostały dopuszczone do sprzedaży z fabrycznym zestawem gazowym. Dopłata za montowany przez Dacia gaz fabryczny wynosi jedynie 1 000 złotych i jest to najniższa dopłata za LPG w Polsce. 

Zakup samochodu, jakim jest Dacia LPG jest sprytnym sposobem na obniżenie wydatków na bieżącą eksploatację i zadbanie o środowisko naturalne. W codziennym użytkowaniu różnica jest niemalże niezauważalna, ale oszczędności z eksploatacji na gazie są wymierne. W Warszawie największy wybór samochodów marki Dacia na gaz znajdziesz w autoryzowanym salonie Decar, w którym dostępna jest pełna oferta marki Dacia.